• Gra Bitoku (PL)

Symbol: WGPTLP0UN084901
Wiek Od 14 lat
257.68
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Kurier 12.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 100100100

Zostaw telefon

Gra Bitoku (PL)

Bitoku to ogromna, średniej ciężkości gra euro z mnóstwem negatywnej interakcji i fenomenalną szatą graficzną inspirowaną japońską mitologią. Jej autorem jest Germán P. Millán (Kingdom Defenders), a twórcą trybu solo genialny Dávid Turczi (Tekhenu, Tawantinsuyu, Anachrony). Wielki Duch, opiekun pradawnych Kniei, szykuje się do odejścia. Na jego miejsce zostanie wybrany jeden z duchów Bitoku, lecz by dostąpić tego zaszczytu, będzie on musiał wykazać się nieprzeciętnymi zasługami.

Czas się wypełnił
W zamierzchłych czasach, których ludzkość już nie pamięta, w pradawnej krainie, znanej dzisiaj jedynie z baśń i legend, rozpościerał się bezmiar świętej Kniei. Knieja nie miała innych nazw to ona była pierwsza, a wszystkie inne wzięły z tejże swe imię. Była jednym z pięciu serc świata, w którego wnętrzu żyły istoty dzisiaj zwane magicznymi. Panem Kniei była najszlachetniejsza znana istota Wielki Duch. Kiedy jego czas się wypełniał, duchy Bitoku schodziły się, aby obrać swego następcę nowego strażnika leśnej harmonii

Pory roku
Każda z czterech rund Bitoku symbolizuje jeden rok i podzielona jest na cztery pory. Podczas Wiosny każdy z was dobiera na rękę nowe karty pomocników Yokai. Najważniejszą porą jest Lato, kiedy będziecie wykonywać akcje główne możecie wówczas zagrać kartę Yokai z ręki, użyć odblokowanej kości lub przeprawić swojego Yokai przez rzekę na planszy. Akcje te wykonujecie naprzemiennie, dopóki wszyscy nie spasujecie. Następnie nadchodzi Jesień, kiedy to w domu Wielkiego Ducha ustalicie kolejność graczy na następną rundę. Z kolei podczas Zimy zbieracie z planszy swoje kości i kładziecie je z powrotem na planszach graczy.
    
Yokai
Yokai to Opiekunowie chroniący Knieję i wasi wierni pomocnicy. Reprezentowani są oni przez karty oraz kości. Kiedy podczas waszej tury zagrywacie kartę Yokai, kładziecie ją na swojej planszy gracza i odblokowujecie kość leżącą po jej prawej. Następnie możecie aktywować tę kartę, wykonując przypisaną do niej akcję. Odblokowane kości to wasi Yokai, których możecie położyć na planszy głównej, wykonując pomniejsze akcje w jednym z pięciu regionów Kniei. Kiedy wasz kościany Yokai będzie już na planszy, w kolejnej turze będzie mogli zdecydować się na jego przemieszczenie przez świętą rzekę Kurirakugan i zdobyć za to liczne bonusy.

Droga pielgrzyma
Na waszych planszach graczy znajdują się uśpieni Pielgrzymi, których będziecie mogli przebudzić za pomocą Kryształów. Przebudzonego Pielgrzyma połóżcie obok Bramy Początkowej na Ścieżce Mądrości. Kiedy podczas jakiejś akcji uda się wam zdobyć Punkty Ruchu, wydajcie je natychmiast, aby poruszyć Pielgrzyma i zdobyć liczne bonusy obecne na jego ścieżce. Droga Pielgrzyma może skończyć się w dwóch miejscach na Polu Oświecenia lub Polu Torii. Za jedno i drugie otrzymujecie Punkty Zasług oraz Amulety, ponadto na polu Torii zyskacie kafel Torii z bonusową akcją do wykonania.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie