• Gra Hegemony (PL)

Symbol: WGPTLP0UN087247
Wiek Od 14 lat
284.12
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Kurier 12.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 100100100

Zostaw telefon

Planszowa walka klas

Hegemony to niezwykła gra strategiczna, która oddaje w ręce graczy funkcjonowanie całego państwa - jego gospodarki i polityki. Przejmij kontrolę nad jedną z czterech grup: Klasą Robotniczą, Klasą Średnią, Klasą Kapitalistów lub Państwem. Kształtuj krajobraz gospodarczo-polityczny zgodnie ze swoją wizją i poprowadź swoją klasę do zwycięstwa!

Klasa Robotnicza

To pracownicy zatrudniani przez Firmy Państwowe, Klasy Średniej oraz Kapitalistów. Mogą zakładać związki zawodowe i organizować strajki. Ich celem jest konsumpcja towarów czyli dobrobyt.

Klasa Średnia

To wyżej wykwalifikowani pracownicy w firmach należących do Państwa i Kapitalistów. Mogą również zakładać własne firmy i zatrudniać pracowników Klasy Robotniczej. Ich celem jest również dobrobyt.

Klasa Kapitalistów

Prowadzi wielkie firmy zatrudniające pracowników z Klasy Robotniczej i Średniej, a produkujące na sprzedaż w kraju oraz rynkach zagranicznych. Jej celem jest generowanie zysków i pomnażanie kapitału.

Państwo

Prowadzi Firmy Państwowe zatrudniające pracowników Klasy Robotniczej i Średniej. Jego celem jest równomierne wspieranie wszystkich pozostałych klas oraz utrzymanie zbilansowanego budżetu.

Polityka

Definiuje warunki gospodarcze za pomocą Ustaw, które dyktują liczbę Firm Państwowych, wysokość podatków, płacę minimalną, koszt publicznej opieki zdrowotnej i edukacji, cła importowe oraz wielkość imigracji.

Głosowanie

Każda klasa może zaproponować głosowanie nad zmianą Ustawy. Losowane są wtedy znaczniki Wpływów wszystkich klas - im więcej Wpływów ma dana klasa, tym większa szansa na przegłosowanie swojej racji.

Interakcja

Hegemony to gra z asymetrycznymi frakcjami, z których każda zdobywa punkty w inny sposób. Nie wystarczy dbać tylko o swoje interesy. Silne współzależności wywołują ciągłą interakcję pozytywną i negatywną.

Symulator funkcjonowania państwa

Gra umożliwia obserwację prawdziwych mechanizmów rynkowych. Jej mechanika została przetestowana przez profesorów uniwersyteckich, tak aby oddawała realne zależności między ekonomią a polityką.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie