• Klocki Bitwa pod Arras 1940 Matilda II kontra Panzer 38(t)

Symbol: WPCBKS0UD002284
275.61
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Kurier 12.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 100100100

Zostaw telefon

Bitwa pod Arras 1940 Matilda II kontra Panzer 38(t)

Wyjątkowy zestaw w formie klockowej dioramy, z którym zbudujesz historię klocek po klocku! Przygotowany przy współpracy z dwoma, światowej klasy muzeami broni pancernej, zestaw zawiera dwa historyczne modele oraz elementy otoczenia i akcesoria.

Pod oznaczeniem Panzer 38(t) kryje się produkowany do 1942 roku czechosłowacki czołg lekki LT vz. 38 użytkowany przez armię niemiecką po zajęciu czechosłowacji. Czołg Panzer 38(t) został opracowany w skali 1:35 na podstawie muzealnego eksponatu, który można podziwiać w Deutsches Panzermuseum Munster.

Z kolei Matilda II to słynny brytyjski czołg piechoty, który był użytkowany na różnych frontach przez dokładnie cały okres II Wojny Światowej. Ten model również został starannie zaprojektowany w skali 1:35 i swoim wyglądem bezpośrednio nawiązuje do muzealnego egzemplarza, który znajduje się w The Tank Museum (UK).

Dwa modele słynnych czołgów symbolicznie połączyliśmy ze sobą w scenerii bitwy pod Arras stoczonej 21 maja 1940 roku podczas kampanii francuskiej.

To właśnie wtedy czołgi Matilda II miały okazję stanąć naprzeciw jednostek niemieckich mających na wyposażeniu m.in. czołgi Panzer 38(t). Kontratak Aliantów pod Arras pozwolił zyskać cenny czas na przygotowanie w Dunkierce ewakuacji wojsk do Wielkiej Brytanii podczas operacji Dynamo.

Czołgi oraz elementy dioramy w postaci fragmentów zabudowań, latarni i dwóch drogowskazów kierujących do Arras oraz Dunkierki nawiązują symbolicznie do historycznych wydarzeń mających duży wpływ na przebieg II wojny światowej. Modele posiadają działającą trakcję gąsienicową, a wieże czołgów są ruchome i można je obracać. Na klockach znajdują się tylko i wyłącznie wysokiej jakości, trwałe nadruki. Nie znajdziesz tutaj naklejek!

Ten rozbudowany i opatrzony logotypami dwóch renomowanych muzeów zestaw to nie tylko gratka dla kolekcjonerów, wspaniała lekcja historii i wiele godzin świetnej zabawy spędzonej na budowaniu dioramy, ale również sposób na świetny początek przygody z polskimi klockami konstrukcyjnymi COBI. Bitwa pod Arras uzupełnia kolekcję pojazdów wydawanych w skali 1:35 w ramach Historical Collection World War II.

  • 1015 wysokiej jakości elementów
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 35-letnią tradycją
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
  • Zastosowano tylko trwałe nadruki bez użycia naklejek
  • Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach
  • Dwa modele czołgów w skali 1:35
  • Ruiny budynku i akcesoria
  • Współpraca z The Tank Museum
  • Współpraca z Deutsches Panzermuseum Munster
Wiek Od 8 lat
Wymiary Model MATILDA II: 17.5 x 8 x 7.3 cm Model RUINY: 21.5 x 9.5 x 11.7 cm Model PANZER 38(t): 14.5 x 6.5 x 7.5 cm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie