• Klocki Vickers A1E1 Independent

Symbol: WPCBKS0UE002990
Brak towaru
185.95
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Kurier 12.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Vickers A1E1 Independent

Wyjątkowy, unikalny i jedyny taki na świecie! Vickers A1E1 INDEPENDENT to brytyjski prototypowy czołg ciężki z okresu międzywojennego. Powstał tylko jeden egzemplarz, który otoczony należytą opieką jest "gwiazdą" w The Tank Museum w Wielkiej Brytanii. Cechą charakterystyczną tego niezwykłego pojazdu jest konstrukcja wielowieżowa! Czołg posiada aż pięć obracających się wież! Największa jest wyposażona w 3-funtową armatę. Pozostałe cztery mają na wyposażeniu karabin maszynowy Vickers. Zamówienie na wielowieżowy czołg ciężki zostało złożone przez sztab generalny British Army w 1924 roku. W 1926 roku zaprezentowano prototyp czołgu. Ze względu na brak funduszy zaniechano dalszych prac nad tym projektem. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w czołgu Independent wykorzystano również w późniejszych brytyjskich konstrukcjach Medium Mark III i Cruiser Mark I. Konstrukcje radzieckich czołgów T-28, T-35 i T-100 również są zaskakująco zbliżone do Vickersa Independent i nie jest to dziełem przypadku.

Z zestawu 887 klocków konstrukcyjnych COBI wybudujesz realistycznie odwzorowany, historyczny czołg prototypowy z kolekcji The Tank Museum. Pojazd został zaprojektowany przy współpracy z Muzeum Czołgów w skali 1:35. Na szczególną uwagę zasługują liczne detale, trwałe, charakterystyczne nadruki oraz zastosowane specjalistyczne elementy. Model kontynuuje serię muzealnych eksponatów wydawanych w wersji klockowej. Bardziej doświadczeni konstruktorzy z pewnością pokuszą się o budowę radzieckich odmian czołgów wielowieżowych. W zestawie znajduje się figurka brytyjskiego czołgisty w berecie, który posiada nadrukowany emblemat Royal Tank Regiment!. Zestaw uzupełnia duża tabliczka z nazwą zestawu oraz nadrukowanym logo The Tank Museum.

Historyczny czołg jest doskonałym pomysłem na prezent niezależnie od wieku obdarowanego. Zestaw jest idealny dla kolekcjonerów, miłośników broni pancernej, techniki wojskowej oraz pasjonatów historii. Jest to świetny start do rozpoczęcia przygody z polskimi klockami konstrukcyjnymi COBI. Buduj historię, klocek po klocku!

  • 887 wysokiej jakości elementów
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
  • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
  • Model czołgu
  • 1 figurka żołnierza
  • Model wydany przy współpracy z The Tank Museum
  • Tabliczka z nazwą i logo The Tank Museum
Wiek Od 9 lat
Wymiary 21,5 x 8 x 8 cm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie